Oleme tänulikud EAS-i poolt võimaldatud rahalise toetuse eest, turismisektori elavdamise programmi raames 2022. aastal (rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames).

Kuursaal on juba üle 10 aasta pakkunud külalistele hubast majutust lossipargis, häid roogasid Ku-Kuu kalarestoranis ja kvaliteetset meelelahutust. Nimetusega “Päeva kalasaak” pakume iga päev uut valikut värsket kala – see on meie restorani visiitkaart, mis on saanud palju kajastust meedias ja kõnetab nii kohalikke kui saare külalisi.

Meie eesmärk on tõsta külalistele pakutavat meretoiduelamus kõrgemale tasemele  ning oleme sel puhul plaaninud uute investeeringute ellu viies lisada kuursaali tegevustesse interaktiivse meretoidu ja traditsioonide tutvustamise keskuse. Tutvustame ning väärtustame kohalikku ja värsket toorainet, säästlikku ja kestvat ettevõtlust. Tahame, et Saaremaa külalised teaksid rohkem siinsest kultuurist ja kommetest ning leiaksid huvitavat tegevust. Tahame tutvustada kohalikke meretoidu söömise traditsioonide, tavadest ning valmistusviisidest – seda nii iidseid kui ka tänapäevaseid võimalusi arvestades.  Soovime, et külalised saaksid oma reisilt kingiks kaasa väärtuslikku infot saare toidukultuurist, kommetest ja ajaloost.

Projekti rahastuse kaasabil saame värskendada kuursaali esiterrassi ja luua siia hubase ruumi kohalikust toidukultuurist ja ajaloost huvitatuile. Loome võimaluse saada teada uut läbi interaktiivse õpikeskuse, lahutades külaliste meelt erinevate õppevideote, mängude ja näitustega.

Toetuse, summas 71 702,40 eurot, abil saame luua veelgi paremad võimalused värske toidutooraine käsitlemiseks ja hoiustamiseks, digitaliseerida teenindusprotsessi, suutmaks lihtsustada mitmeid tööprotsesse ning toimida keskkonda säästvamalt.

Meil on hea meel võimaluse üle arendada meie tegevust edasi järgmisele tasandile ja olla seejuures eeskujuks teistele.